25 грудня 1979 року на авіабазу Баграм сіли перші радянські військово – транспортні літаки з особовим складом. Цей день вважається офіційною датою початку війни у Афганістані. Війни де ми втратили своїх друзів, з’їли по пару – трійку цеглин афганської куряви, лишили Афганістану частину свого здоров’я, пошкодили нервову систему батьків, дружин і свою також…

Чи було нам це потрібно? Категоричне НІ!!! Нічому хорошому ми там не навчились і нічого доброго для Афганістану, для себе особисто та своїх рідних там не зробили…

Але ніхто нас про це не запитував, “Слави КПРСи” все вирішив за нас на довгі роки наперед. Так жили і .. на жаль, по інерції, продовжуємо так жити і далі, тільки “Слави КПРСи” сьогодні одягли вишиванки і проголошують для нас інші лозунги.

Багатьох наших побратимів вже немає з нами, вже й ми не молоді здорові красиві хлопці, час не зупиниш.

Тож 25 грудня “Афганці” України збираються щоб вшанувати пам’ять своїх померлих вдома і не “повернувшихся з за річки” побратимів.

Цього року крім просто зустрічі та “Третього тосту” ми побували на хуторі Шампань, в військово – патріотичному музеї.

Музей створений “афганцем” і учасником АТО, унікальною людиною і Патріотом України, Олегом Довбнею, в старій батьківській хаті і є приватним.

Олег дуже емоційно і яскраво розповідає військову історію України та СРСР, дуже детально пояснює про зброю (в музеї дуже багато зброї всіх часів і народів. як правило всі зразки унікальні),про гради, урагани та сепарів, покаже ленінів та поділиться планами, де він розмістить зірку з вежі зруйнованого кремля.

Музей містить зали Другої світової та Афганської війни (були засновані до АТО) та зал і територію навколо, присвячену АТО. Як розповідає сам засновник музею, він мав намір на території музею створити щось на кшалт афганського ландшафту, але почалася АТО і плани змінилися. Тепер ландшафт буде донецький.

Взагалі, це не просто музей, а центр патріотичного виховання. Олег з друзями активно волонтерить -за власні кошти купують і ремонтують техніку для АТО.

Прошу відео та фото з музею:

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не буде опублікована. Обовʼязкові поля позначені *

Ви можете використовувати наступні HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Очистити формуВідправити