Сьогодні, 26 квітня, в Миронівці згадували жертв катастрофи на Чорнобильській атомній станції, що сталася 31 рік тому.

Вибух на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС призвів до зростання радіаційного рівня, який в 30-40 разів більше, ніж при вибуху в Хіросімі в 1945 році.
Чорнобильська катастрофа призвела до одного з найбільших викидів радіації. Це призвело до масового радіаційного забруднення територій, звідки виселили близько 200 тисяч чоловік. Зони відчуження були створені на території Київської області України, Гомельської і Могильовської областей Білорусі, а також Брянської області Росії.
Безпосередньо від вибуху і при гасінні пожежі загинула 31 людина, понад 200 були госпіталізовані. У той же час точна кількість людей, які передчасно померли або втратили здоров’я внаслідок аварії, підрахувати неможливо.

В ліквідації катастрофи та ії наслідків приймали участь практично всі республіки, на той час ще Радянського Союзу. Та основний тягар ліг на плечі жителів України. В ліквідації аварії приймали участь багато жителів Миронівського району. Першими поїхали на ліквідацію катастрофи працівники МВС та водії Миронівського автопарку. Потім виїхали на ЧАЕС працівники райспоживспілки, побуткомбінату, Рай ШРБУ, санепідемстанції, райлікарні та інших організацій і колгоспів району. Частина спеціалістів була призвана через військовий комісаріат. Частина – через підрозділи цивільної оборони.

Співробітники Миронівського райпобуткомбінату в Чорнобилі

За час, що пройшов від 26 квітня 1986 року більше половини учасників ліквідації катастрофи відійшли в інші світи. На даний час в районі залишилось 536 учасників ліквідації аврії на ЧАЕС 1 – 2 – 3 категорій, 300 потерпілих 1 – 2 категорії, багато онкохворих і 19 чоловік лежачих.

Близько двох років назад в районі була створена Миронівська організація ветеранів Чорнобиля, голова Доник Іван Васильович. Організація взяла на себе контроль за видачею ліків Чорнобильцям. До 30- ї річниці Чорнобильської катастрофи організували відзначення ліквідаторів памятними медалями. Комісія по захисту інвалідів Чорнобиля, при організації ветеранів України, відслідковує стан здоров’я особливо незахищених учасників ліквідації аварії та потерпілих і звертається до райдержадміністрації по питанням надання посильної допомоги. Адміністрація району завжди з розумінням відноситься до цих звернень.

Співробітники Миронівського РайШРБУ в Чорнобилі

Впевнений: Україна повинна пам’ятати і дбати про тих громадян, котрі ціною здоров’я, а то й життя рятували мільйони людей від смертоносної радіації.

Голова комісії інвалідів Чорнобиля при Миронівській районній організації ветеранів В.П. Степаненко

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не буде опублікована. Обовʼязкові поля позначені *

Ви можете використовувати наступні HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Очистити формуВідправити