31 рік тому на Чорнобильській атомній електростанції сталася трагедія, масштаби і екологічні наслідки якої потрясли весь світ.

Жертвами Чорнобильської трагедії стали майже 2 млн осіб, серед яких понад 108 тис. Інвалідів і понад 418 тис. постраждалих дітей. Смертоносною плямою в Україні накрило 2218 селищ і міст. Загальна площа забруднення в державі склала більше 54 тис. Кв. км в 12 областях. Тисячам людей довелося покинути рідні домівки і переїхати з ураженої території, зросла захворюваність і смертність населення. Чорнобильська трагедія призвела до безпрецедентного опромінення 5 млн. чоловік в Україні і в сусідніх країнах.

Болючим залишається питання наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та соціально-економічного захисту тих, кого зачепило чорне крило Чорнобиля.
Це день національної жалоби. Про те, що сталося, не можна забувати. Тільки пам’ять і вдячність тих, хто живе на обпаленій радіацією землі, може бути моральною нагородою тим, хто поклав на цей «атомний вівтар» своє здоров’я і життя.
Ми пам’ятаємо про всіх жителів Миронівського району, хто був покликаний Батьківщиною на захист миру від радіації, заплативши за свій подвиг найвищу ціну. Вічна їм пам’ять і вдячність нащадків!
Нехай цей сумний День стане для всіх нас приводом ще раз задуматися про можливі наслідки діяльності людини і про наше неоплатний борг перед тими, хто, ризикуючи власним життям, врятував світ від радіоактивної катастрофи!

Анатолій Даниленко, депутат Київської обласної ради.

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не буде опублікована. Обовʼязкові поля позначені *

Ви можете використовувати наступні HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Очистити формуВідправити