• atsukraine
  • atskava
  • robota-za-kordonom

7 лютого 2017 року в селі Зеленьки, за ініціативи нашого земляка – депутата Київської обласної ради Анатолія Степановича Даниленка, голови комісії облради з питань освіти, науки та культури, відбулось виїздне засідання даної комісії.

На засідання комісії були запрошені та присутні голова Миронівської районної ради Усик Валентина Сергіївна, голова Миронівської райдержадміністрації Черногод Ігор Іванович, начальник відділу освіти Миронівської райдержадміністрації Нечипоренко Володимир Анатолійович, директор департаменту освіти і науки Київської обласної державної адміністрації Рогова Віра Борисівна, сільський голова с.Зеленьки Комар Вікторія Олександрівна, жителі села Зеленьки та представники інших сіл Миронівського району..

Питань розглядалось багато – всі важливі та необхідні для вирішення вже дуже давно.

Але напевно самими головним для жителів Миронівського району, є питання які стосуються перш за все нашого району.

Чому нарада проводилась саме в Зеленьках? – тому що велике село, 105 дітей дошкільного віку, і вже майже 20 !!! років в селі немає дитячого садка.

Тому на засіданні комісії було вирішено – коли, за рахунок яких коштів та в які строки буде вирішено питання запуску дитсадків в Зеленьках, Яхнах та Шандрі. Також обговорили окремим питанням комплектацію дитсадків меблями, посудом, білизною і всіма іншими необхідними для функціонування закладів речами.
Порядок розгляду питань членами комісіїї був наступний:
1.  Про роботу дошкільних закладів (дитячих садків) у Миронівському районі Київської області.
2.  Про  запит  депутата  Київської обласної ради Даниленка А.С. щодо підтримки проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України  «Про вищу освіту» (щодо освітньо-кваліфікаційного рівня «молодший спеціаліст»).
3. Розгляд   листа  щодо співпраці  між Conestoga College  (Канада) та школами Київської області.
4. Про надання інформації щодо фактичного фінансування  та  виконання  Київських обласних комплексних цільових програм у 2016 р.(Інформація до відома).
5.  Розгляд листа Київської  обласної організації профспілки працівників  освіти і науки України щодо сприяння у вирішенні питання виплати підвищених посадових окладів і ставок  педагогічним працівникам комунальних закладів та установ освіти.
6. Про звернення депутатів Київської обласної ради VII скликання до депутатів Верховної Ради України VIIІ скликання щодо функціонування технікумів і коледжів в системі  професійної освіти.

В роботі комісії прийняла участь директор департаменту освіти і науки КОДА Віра Рогова. Це не вперше вона в Зеленьках і добре знає проблему села з дитячим садком, тож пообіцяла сприяти оперативному вирішенню даного питання.

Голові Верховної Ради України

А.В. ПАРУБІЮ

 

ДЕПУТАТСЬКИЙ  ЗАПИТ

 

у порядку ст. 21  Закону України «Про статус депутатів місцевих рад»

 

щодо проекту Закону України

«Про внесення змін до Закону України

«Про вищу освіту»

(щодо освітньо-кваліфікаційного рівня

«молодший спеціаліст»)»

 

Вельмишановний Андрію Володимировичу!

 

Я, як депутат Київської обласної ради, звертаюсь до Вас з проханням підтримати проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про вищу освіту» (щодо освітньо-кваліфікаційного рівня «молодший спеціаліст»)» та ініціювати його розгляд та прийняття.

Законом України «Про вищу освіту» щодо освітньої діяльності навчальному закладу було надано право на повне забезпечення освітньої діяльності, шляхом удосконалення механізму правового регулювання суспільно-правових відносин, які виникають під час реалізації того ж самого права на освіту.

Відповідно до Розділу XV Прикінцевих та Перехідних положень Закону України «Про вищу освіту» зазначено, що освітня діяльність за освітньо-кваліфікаційним рівнем «Молодший спеціаліст», що впроваджується вищими навчальними закладами, або започаткована навчальними закладами і набирає чинності зазначеним вище Законом. В даному Законі обумовлено, що у межах строку навчання, за певною освітньо-професійною програмою, передбачається видача державного документа про вищу освіту встановленого зразка, а саме –  диплома за освітньо-кваліфікаційним рівнем «Молодший спеціаліст».

Останній прийом документів на здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня «Молодший спеціаліст» проводився у навчальних закладах ще у 2016 році.

Через прийняття базового Закону України «Про вищу освіту» майже два роки в Україні статус коледжів та технікумів залишається не визначеним і не захищеним на законодавчому рівні.

Вислухавши думку освітянської громадськості щодо Закону України «Про освіту» та підтримуючи її, вважаю за необхідне надати право технікумам та коледжам на здійснення підготовки фахівців за освітньо-кваліфікаційним рівнем «Молодший спеціаліст», а також віднесення їх до відповідного рівня вищої освіти.

З огляду на зазначене вважаю прийняття законодавчих змін до базового Закону «Про освіту» є актуальним і потрібним.

Задля запобігання втрати підготовки досить важливої середньої ланки фахівців, а саме ОКР «Молодший спеціаліст» вкрай необхідним є внесення відповідних змін у Прикінцеві та Перехідні положення Закону України «Про вищу освіту».

Запропоновані зміни до базового Закону України «Про вищу освіту» встановлять механізм, який дозволить надати можливість громадянам здобувати освіту за ОКР «Молодший спеціаліст» у вищих навчальних закладах І-ІІ рівня акредитації, при цьому отримуючи диплом ОКР «Молодший спеціаліст» з урахуванням всіх вимог Закону України «Про вищу освіту».

Упевнений, що Законопроект розроблено з метою гарантування доступності до початкового рівня вищої освіти, можливості її отримання, уніфікації та удосконалення окремих норм Закону, що, в свою чергу, забезпечить усунення перешкод у отриманні неповної вищої освіти громадянами нашої держави.

Запевняю Вас, що реалізація даного Законопроекту не потребуватиме додаткових видатків з Державного бюджету України і базується на основі Конституції України та самого Закону України  «Про вищу освіту».

На підставі вищезазначеного прошу:

  1. Розглянути даний депутатський запит.

  2. Підтримати проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про вищу освіту» (щодо освітньо-кваліфікаційного рівня «молодший спеціаліст») та ініціювати його прийняття.

Депутат Київської обласної ради, голова постійної комісії з питань освіти, науки, культури, духовності та релігії             А.С. Даниленко

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не буде опублікована. Обовʼязкові поля позначені *

Ви можете використовувати наступні HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Очистити формуВідправити