В віторок 28 лютого в Карапишах відбувся районний семінар вчителів української мови, літератури та бібліотечних працівників присвячений Шевченківським дням, що відзначаютьс щорічно в Україні 9 -го березня.

Чому в Карапишах – все дуже просто, в Карапишах є чи не єдина на весь південь Київщини Шевченківська світлиця, створена за ініціативи вихідця з Пустовіт Сергі́яй Анаста́сійовича Га́льченка (український літературознавець, кандидат філологічних наук. Заслужений працівник культури України).

В Пустовітах ідея створення Шевченківської світлиці, запропонована землякам Сергійем Анастасовичем, нікого не зацікавила, зате відізвалися Карапиші, допомогли Валентина Петрівна та Анатолій Степанович Даниленки.

Як наслідок їхньої роботи в селі, Карапиші мають – музей села – 6 залів – експозицій про людей села і село в різні часи (починаючи з XVII століття і по наш час), простору ошатну Шевченківську світлицю з цінними і орігінальними експонатами, і багато чого іншого, не менш цікавого.

Відносно семінару – педагогів зустріли, як і завжди в Карапишах, гостинно і щиро. Анатолій Степанович Даниленко, разом з друзями – артистами (не просто артистами, а Народними) привітав присутніх, подякував їм, що приїхали в Карапиші. Священники провели короткий молебень по Тарасу Шевченку, педагоги поспілкувались між собою, оглянули експозицію.

Народних артистів навіть не буду називати, це настільки маститі митці, що Ви їх і так добре знаєте – подивитесь відео з їхніми виступами – Гранди, а не просто артисти…

До речі, Анатолій Стапанович дав короткий майстер – клас по читанню гуморесок Павла Глазового, і чесно кажучи, перед маестро Анатолієм Паламаренком, своїм давнім другом, не осоромився.

В Карапишах живуть талановиті люди – тато сільського голови Сергія Руденка знає близько 200 гуморесок Глазового. а діду вже 81 рік, а онук знає і декламує близько 120 гуморесок Павла Глазового.

Справжньою окрасою семінару стала виставка вишиванок педагога Троценко Валентини Василівни “Вишивка – це стан душі: виставка Троценко Валентини Василівни”

Шевченківська Світлиця, це також захоплення Валентини Василівни і її колег педагогів з карапишівської середньої школи.

По завершенню семінару і концерту всіх присутніх смачно погодували та надали можливість поспілкуватись в неформальній обстановці.

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не буде опублікована. Обовʼязкові поля позначені *

Ви можете використовувати наступні HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

3 + 11 =

Очистити формуВідправити