Ну от ніяк не можемо ми відучити людей від свавілля і беззаконня. Мало того що Миронівчани розказують в FB про підкуп виборців (документально ніким не зафіксовано), так міська виборча комісія відзначилась при підрахунках. “Геть погано з “дробями” в членів комісії – “рахують як попало і що завгодно”, всупереч чинному законодавству:

УКРОП ЗВЕРНЕТЬСЯ ДО СУДУ ЧЕРЕЗ МАНІПУЛЯЦІЇ З РЕЗУЛЬТАТАМИ ВИБОРІВ У МИРОНІВСЬКІЙ МІСЬКІЙ ОТГ
УКРОП має намір звернутися до суду через маніпуляції з результатами виборів у Миронівській міській ОТГ. Про це заявив заступник голови Київської обласної організації УКРОПу Павло Реган після оголошення офіційних результатів виборів до ради ОТГ.
Як розповідає укропівець, засідання Миронівської міської виборчої комісії для встановлення результатів виборів неодноразово відкладалося з незрозумілих причин. Засідання комісії, на якій нарешті встановили результати, незважаючи на невеликий обсяг підрахунків, відбулося аж 25 грудня 2018 року о 17 годині.
«Ще вранці 25 грудня стало зрозуміло, чому комісія не може встановити результати виборів – Опозиційний блок зажадав собі додатковий депутатський мандат в міській раді. В хід пішли телефонні дзвінки, умовляння та погрози голові Миронівського УКРОПу Андрію Скидану, щоб останній поступився одним депутатським мандатом на користь представника послідовників «регіоналів». Отримавши відмову, змовники вирішили задіяти ресурси Миронівської міської виборчої комісії», – зазначає Павло Реган.
За його словами, отримавши від укропівців супротив та попередження про кримінальну відповідальність за спотворення результатів виборів, члени виборчої комісії все ж таки наважилися встановити результати виборів депутатів, за результатами яких прийняли незаконне рішення забрати у Миронівського УКРОПу один депутатський мандат та віддати його місцевій парторганізації Опозиційного блоку.
«Чи справедливо по відношенню до громади, коли 313 виборців, що проголосували за УКРОП, мають один представницький мандат у міській раді, коли в той час, коли 500 прихильників Опоблоку отримали цілих 4 мандати? І це не є помилкою, а є умисними діями членів Миронівської міської виборчої комісії, правову оцінку яким обов’язково дадуть правоохоронні органи, адже і санкція за таке – позбавлення волі від 3 до 7 років! Ми в свою чергу будемо домагатися через суд відновити справедливість», – заявив Павло Реган.
Юридична довідка. Загалом участь у місцевих виборах до ради Миронівської ОТГ брало 14 місцевих парторганізацій. П’ятивідсотковий бар’єр подолало сім партій, які набрали 4247 голосів, зокрема: УКРОП (313 голосів, 6,0%); Опоблок (500 голосів, 9,59%); Аграрна партія України (660 голосів, 12,66%); БПП (670 голосів, 12,85%); Батьківщина (968 голосів, 18,56%); Народний фронт (404 голоси, 7,75%); Радикальна партія (732 голоси, 14,04%). Відповідно до статті 86 Закону України «Про місцеві вибори», визначаємо виборчу квоту, шляхом ділення загальної кількості голосів виборців, які прогодували за партії, що подолали бар’єр у 5% на кількісний склад Миронівської міської ради: 4247 / 26 = 163,35. Таким чином, виборча квота для отримання одного мандату складає 163. Далі визначаємо кількість мандатів, які отримала кожна партія, згідно ч.6 ст. 86 Закону, де зазначено, що кількість голосів виборців, поданих за кожну місцеву організацію партії, які набули право на участь у розподілі депутатських мандатів, ділиться на виборчу квоту. Ціла частина отриманого числа становить кількість депутатських мандатів, що отримали кандидати в депутати від цієї організації партії. Дробові залишки враховуються при розподілі решти депутатських мандатів, що залишаються після цього нерозподіленими: УКРОП: 313 / 163 = 1,92, 1 мандат на цілу частину; Опоблок: 500 / 163 = 3,07, 3 мандати на цілу частину; Аграрна партія України: 660 / 163 = 4,05, 4 мандати на цілу частину; БПП: 670 / 163 = 4,11, 4 мандати на цілу частину; Батьківщина: 968 / 163 = 5,94, 5 мандатів на цілу частину; Народний фронт: 404 / 163 = 2,48, 2 мандати на цілу частину; Радикальна партія: 732 / 163 = 4,49, 4 мандати на цілу частину. Таким чином, отримуємо кількість мандатів, отриманих на цілу частину: (1+3+4+4+5+2+4 = 23). Решта 3 мандати розподіляється між партіями, згідно частини 7 ст. 86 Закону, де зазначено, що місцеві організації партій, які мають більші порівняно з іншими дробові залишки після ділення відповідно до частини шостої цієї статті, отримують по одному додатковому депутатському мандату, починаючи з місцевої організації партії, що має найбільший дробовий залишок. Отже, згідно Закону, три місцеві організації партій мають більші порівняно з іншими дробові залишки: Батьківщина – 5,94; УКРОП – 1,92 та Радикальна партія – 4,49. Однак, свідомо порушуючи Закон, члени Миронівської міської виборчої комісії приймають рішення та встановлюють результати виборів, за якими віддають додатковий мандат місцевій парторганізації Опозиційного блоку, який має майже найменший дробовий залишок, забравши законно належний депутатський мандат у Миронівського УКРОПу.”

Оригінал статті – УКРОП Київщина

P.S. Ознайомитись з копіями протоколів можна сторінці Укроп Миронівщина в Facebook “Протокол Миронівської міської виборчої комісії про результати виборів… 23 грудня 2018 року

 

 

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не буде опублікована. Обовʼязкові поля позначені *

Ви можете використовувати наступні HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

8 + one =

Очистити формуВідправити