14 березня Кабінет Міністрів України ввів монетизацію пільг на проїзд усіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах.

У державному бюджеті на 2018 рік видатки у вигляді субвенції місцевим бюджетам на компенсацію за пільговий проїзд окремих категорій громадян не передбачені, відтак виплати за пільговий проїзд фінансуватимуться за рахунок місцевих бюджетів.

Хтось користується громадським транспортам, а хтось практично не користується. І чим старше люди, тим вони рідше кудись їздять. Формально на них виділяється за певним нормативом ця форма допомоги, яка йде не їм, а перевізникам. Хоча ніхто точно не може сказати, скільки цих людей їздить – сільські голови трьох сіл Миронівського району визначили по своїх селах, що лише близько 30% пільговиків час від часу користуються пільговим проїздом. Але гроші з сільських бюджетів перераховано за всіх пільговиків. На сьогодні залишок невикористаних коштів для компенсації перевізникам складає близько 70% від перерахованих коштів.

Надавати цю соцдопомогу можна різними способами, але спочатку потрібно зрозуміти, кому взагалі ми цю допомогу давати, а лише потім визначити, в якій формі. Якщо йдеться про проїзд у громадському транспорті, то можна, щоб людина отримувала в грошовій формі доплату. Можна в інший спосіб, коли людині потрібна разова поїздка, а іншій потрібна на місяць. Можливо, в цьому випадку, щоб була можливість видати місячний абонемент з кількістю поїздок. І в тому випадку, якщо людина заощадить, видати потім грошима”.

Як було раніше

До 2017 року проїзд пільговикам компенсувався із державного бюджету. У 2016 році на оплату проїзду одного пільговика були виділені лише 47 гривень на рік, все інше виплачувалося перевізниками зі “своєї кишені”.

Після децентралізації це право передали місцевим органам влади. Однак для більшості місцевих бюджетів – це непосильний фінансовий тягар.

Часто перевізники скаржаться на невідповідність бюджетних компенсацій фактично наданим послугам перевізниками.

Що зараз

Передбачається, що пасажири-пільговики отримуватимуть певну суму і самі визначатимуть, як її витратити. Що стосується, громадян, які мають право відразу на кілька пільг, то вони щомісяця отримуватимуть компенсацію лише по найбільшій з них.

Таким чином хочуть поставити в рівні умови тих українців, які використовують пільги на проїзд 4 рази на день або 4 рази на місяць.

Розмір виплат протягом двох місяців повинні визначити обласні та міські державні адміністрації. Яким чином будуть відбуватися виплати – в готівковій або безготівковій формі – повинна вирішувати місцева влада.

Слід зазначити, що розмір цих виплат не буде враховуватися при розрахунку загального доходу сім’ї їхнього одержувача для всіх видів соціальної допомоги.

Ще одним важливим нюансом є і те, що для людей, які мають пільги на проїзд у міжміському транспорті, розміри компенсацій будуть збільшені на 20%, для громадян з інвалідністю 1-й, 2-й групи і дітей з інвалідністю, які навчаються, – на 100%.

Однак монетизація не є обов’язковою вимогою. Яким чином відшкодовувати пільговий проїзд, залишається прерогативою місцевої влади, і якщо вони хочуть продовжувати відшкодовувати пільги з оплати перевезень “по-старому”, вони можуть не вводити монетизацію.

15 сесія Миронівської районної ради 21 12 .2017 року прийняла ПРОГРАМУ надання пільг та компенсацій окремим категоріям громадян Миронівського району, які мають на це право на 2018 рік
Основними завданнями Програми є надання додаткових соціальних гарантій окремим категоріям громадян.
На даний час в Миронівському районі проживають та перебувають на обліку ЄДАРП 2145 осіб.
Відповідно до Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”:
інвалідів війни – 210 осіб;
учасників бойових дій – 390 осіб;
учасників війни – 408 осіб;
членів сім’ї загиблих (померлих) ветеранів війни – 122 особи.
ЧАЕС 1 кат. – 319 осіб;
ЧАЕС 2 кат. – 393 осіб;
дитина інвалід ЧАЕС – 3 особи.
-дитина, інваліди 1- 3 групи – 284 особи.
– батьки загиблого військовослужбовця – 13 осіб
– інваліди військової служби – 3 особи.
Прогнозується направити на вказані цілі в 2018 році – 1200,00 тис. грн., згідно з додатком 1 до цієї Програми.

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не буде опублікована. Обовʼязкові поля позначені *

Ви можете використовувати наступні HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

17 + four =

Очистити формуВідправити