• atskava
  • atsukraine
  • robota-za-kordonom

29-30 квітня 2017 року відбулось 22-е (за часу Незалежної України) вшанування борців за волю України в Холодному Яру.
Козацький фестиваль “Холодний Яр” – це щорічне вшанування героїв визвольної боротьби всіх епох, яке організовує історичний клуб “Холодний Яр”. Захід проходить на території історичного урочища Холодний Яр на Черкащині, де в даний час створюють національний парк.

Традиційно даний захід відвідують і Миронівчани. Тож і цього року група патріотичної Миронівської молоді, за підтримки депутата Київської обласної ради Даниленка Анатолія Степановича, побувала в цих священних для кожного Українця місцях.

Пропонуємо Вашій увазі репортаж та розповідь про свято Волі І Козацької слави від Олега Соделя:
У 2017 році Україна відзначає 100-річчя подій Української революції 1917-1921 років та вшановує пам’ять про її учасників. Зокрема, в Холодному Яру в цьому році планують почати створення меморіального комплексу “Холодний Яр – борцям за волю України”, який розміститься на площі близько 5-7 га.
Офіційні заходи почалися 29 квітня о 13:00 в с. Медведівка Чигиринського р-ну. Після покладання квітів до пам’ятника Максиму Залізняку відбувся мітинг на згадку про полеглих гайдамаків.
О 14:00 постріл з козацької гармати сповістив про початок походу на Семидубовe гору в с. Івківці, де згідно з легендою похований гетьман Богдан Хмельницький. Інструктори ВГО “Сокіл” і ДУК “Правий сектор” провели в околицях військово-спортивну гру, а Центр спеціальної тактичної підготовки “Білий вовк” провів дитячий турнір зі стрільби з пневматичних рушниць і страйкбольних автоматів ім. Василя Чучупаки.
О 17:00 в Медведівці почався музичний фестиваль військової пісні “Холодний Яр 2017”. Відбулася презентація книги “Чорні перемагають. Спогади про прадідів 72-ї бригади”. Працює польова кухня. “Чорні запорожці” пригостили гостей козацьким кулішем. Також діє книжковий ярмарок і ярмарок народних умільців.
30 квітня в с. Мельники Чигиринського р-ну о 10:00 пройшов меморіальний мітинг на славу козаків і старшин полку гайдамаків Холодного Яру. Учасники віддали почесті на могилах Головного отамана Холодного Яру Василя Чучупаки та козаків-холодноярців, ватажка гайдамаків Гната Голого і сотника полку гайдамаків Холодного Яру Івана Компанійця, а на берегах Гайдамацького ставу воїни полку “Азов”, Легіону Свободи, ДУК “Правий сектор” та інших військових формацій освятили зброю.
Опівдні на хуторі Буда продовжились музичний фестиваль військової пісні “Холодний Яр 2017”, книжковий ярмарок та ярмарки народних умільців, показові виступи шкіл бойових мистецтв.

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не буде опублікована. Обовʼязкові поля позначені *

Ви можете використовувати наступні HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Очистити формуВідправити