В понеділок 3 липня 2017 року відбудеться XXVII сесія Миронівської міської ради сьомого скликання. Депутати будуть вирішувати багато питань життєдіяльності міста, але зверну увагу лише на деякі:

7. Про виділення коштів комунальному підприємству «Миронівка-житло»  для проведення капітального ремонту покрівлі житлового будинку в м.Миронівка.

Незрозуміло – чому за кошти міста (платників податків) ремонтують приватизоване житло

8. Про виділення коштів  комунальному підприємству «Миронівка-житло» для проведення капітального ремонту ліфта.

Також незрозуміло – чому за кошти міста (платників податків) ремонтують ліфт в будинку з приватизованими квартирами

17. Про затвердження порядку проведення громадських обговорень з питань добровільного об’єднання територіальних громад.

18. Про розробку детального плану території земельної ділянки в межах м. Миронівка Миронівського району Київської області по вул. Захарченка (поблизу       приміщення колишнього банно-прального комплексу), для будівництва храму.

   Що за Храм нам мають збудувати, чи потрібен він місту?

Всі ці питання і багато інших в інтерв’ю міського голови Миронівки Віталія Савенка в вівторок читайте у нас на сайті.

А тепер коментар до варіанту створення громади в Миронівському районі на базі всього району на прикладі вже існуючих прецедентів в інших районах України:

Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода наголосив: якщо територія об’єднаної громади повністю співпадає з територією відповідного району, такий район стає зайвою адміністративно-територіальною одиницею.
Про це пише сайт “Децентралізація влади“.
«У нас вже є три такі випадки. Виникли вони через непослідовність прийняття рішень щодо формування адміністративно-територіального устрою, бо реформа місцевого самоврядування йде не за оптимальним планом, без змін до Конституції, які мали бути першочерговими. Але питання назріло і його потрібно розв’язувати. Ідеальне рішення, на нашу думку, таке – Парламент, у зв’язку з тим, що в межах всієї територій району утворилася одна об’єднана громада, приймає рішення про ліквідацію такого району», – зазначив високопосадовець.
Зокрема, на Хмельниччині під озвучені параметри підпадає Старосинявська об’єднана громада. Вона територіально співпадає із Старосинявським районом.
Наразі у Старосинявському районі владні повноваження мають: районна рада, обрана наприкінці жовтня 2015 року у складі 26 депутатів; Старосинявська селищна громада чисельністю 25 депутатів; Старосинявська райдержадміністрація.
Вирішити вказаний адмінтериторіальний дисонанс покликаний законопроект №4165 «Про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування районних рад». У ньому йдеться, що за умови, коли територія об’єднаної громади повністю співпадає з територією відповідного району, втрачається доцільність та підстави для функціонування районної ради.

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не буде опублікована. Обовʼязкові поля позначені *

Ви можете використовувати наступні HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Очистити формуВідправити