Сьогодні в Україні особливий День. На Покрову Пресвятої Богородиці українці відзначають День Захисника Вітчизни, Козацтва и створення УПА! Наші предки козаки вірили, що на Покрову Діва Марія охороняє мужніх воїнів, оберігає їх від ворожих куль і шабель, а також дарує мудрість у прийнятті складних рішень. Не випадково саме на Покрову козаки обирали своїх отаманів. І ще в українців є повір’я «У того, хто на Покрову одягне сироту, дiти та онуки в сорочцi народяться».
Це свято сьогодні проходить під час війни, історичної і найголовнішою для України битви – війни зі злом і вічним нашим ворогом – ордою московитів. Тому і побажання нашим хлопцям на передку і в тилу – залишитися живими, здоровими і Перемоги всім нам, однією на всіх. Слава Україні! Героям слава і смерть нашим ворогам!

За старих часів на Покрову козаки справляли для дітей загиблих побратимів зимовий гардероб
Покров Богородиці вважався найкращим днем в році, щоб переселитися в нову хату і влаштувати новосілля
Покровський стіл завжди був щедрим і багатим
Покров Пресвятої Богородиці вважався найкращим днем для сватання. Адже згідно зі старовинними українськими традиціями давати нареченому гарбуза в це свято не можна. З почестями приймали всіх старост. І навіть якщо наречений не подобався, його не проганяли, а просто тягнули з відповіддю, чекаючи кращих сватів. Ну, а якщо більше ніхто не з’являвся, призначали дату вінчання, адже кожна мати знала: «Минула Покрова – заревiла дiвка, як корова».
Дівчата і парубки вірили, що саме на Покрову найкраще створювати сім’ю. Люди зрілі раділи, так як до цього часу нарешті завершувалися всі важкі роботи в полі, а значить, можна було відпочити від трудів праведних.

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не буде опублікована. Обовʼязкові поля позначені *

Ви можете використовувати наступні HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

eight − one =

Очистити формуВідправити