“Голова КОДА Олександр Горган у четвер, 9 серпня, з робочим візитом відвідав Миронівський район. Очільник Київщини провів  розширену нараду з активом громади та ознайомився зі зверненнями щодо системних правопорушень в районі.

На нараді голова Миронівської РДА ознайомив присутніх зі зверненнями щодо проблемних питань, зокрема й відображених  на інтерактивній карті системи локалізації проблем «UVAGA.UA».

Серед окреслених питань – критична ямковість дорожнього покриття, стихійна вулична торгівля, незаконна діяльність газозаправних модулів та мобільних колонок з рідким паливом, забруднення навколишнього середовища,  тощо”.

Ось так викладена офіційна версія візиту губернатора на сайті КОДА.

Спробуємо зрозуміти, що ж було насправді.

  • напевно не варто називати подібний захід нарадою – нарада передбачає “дещо інший формат”. В даному випадку, людей зібрали скоріше на збори з метою вислухати промову губернатора і подати скарги і прохання. Непомітно було, що когось цікавила думка людей з зали. Щонайменше – депутата обласної ради мали вислухати не перебиваючи і взяти до уваги сказане. Не захотіли почути – мабуть пропозиції пішли “не по сценарію”.
  • відносно розрекламованої «UVAGA.UA» раджу ознайомитись з наступним матеріалом: “Увага.ua, або Як керівництво Київської області підставило Президента Порошенка” – досить детально все викладено. Від себе додам наступне – подібна, але більш доступна для людей програма працювала певний час з 2014 року в Київській мерії. Виявилась незручною для чиновників Київської мерії і її “похоронили”.

Всі заяви громадян в «UVAGA.UA» проходять сувору модерацію – припускаю, що все, що не влаштує керівництво опубліковано не буде. Ну і саме головне – ніяка сама прогресивна програма не добавить держслужбовцям відповідальності і совісті. Працівникам суду в свій час підняли оплату дуже суттєво – тепер судять чесно?

  • хоч хтось вірить в те, що громадяни скаржились на заправки? Громадян цікавить лише одне – щоб заправок було більше, якість пального була вища,а вартість його менша. Хто з вас панове хоч раз попросив на заправці документи щодо легальності даної заправки? Впевнений – ніхто (крім Красовіцького).  Схоже на якусь “не дуже конкурентну” боротьбу великих компаній з дрібними.
  • щодо питання ліквідації смороду з свиноферми в Росаві – вирішення даного питання це рівень керівництва району та села. При бажанні, дана проблема могла б бути вирішеною досить швидко. Можливо хтось,”в якійсь формі”, заважав дану проблему вирішити? Можливо… Втім побачимо (понюхаємо) наступного літа, коли буде чергова спека.
  • земля. В Потоках довели людей до абсолютного відчаю. Зрозуміти людей можна – надії на чесний суд в них немає, тому звертаються до губернатора. Чи допоможе це? Скоріш за все – ні. Вплив губернатора на суд мінімальний (і це насправді добре). Турбує інше – “судове право” обіцяють змінити на “право сильного”. Які гарантії в тому, що “право сильного” буде незаангажованим? Приклад:  поруч – відмова губернатора О. Горгана миронівчанам в створенні тергромади без будь-яких на те законних підстав.
  • рейдерство. Маслівка.   Чотири дні губернатор з поліцією району воювали за врожай фермера. Протистояли їм дві повноцінні роти озброєних тітушок (згідно штату військового часу) – 250 чоловік. Це “бандитські 90 – і” в сучасному виконанні? Знову таки – хто заарештований, хто їх сюди послав, хто оплатив дану “війну”, наскільки часто губернатор планує “так воювати” і що це за “РобінГудство”? Чи можливо це переділ сфер впливу і ресурсів? Немає відповіді і на питання:  чому не задіяли нацгвардію (так має бути згідно законодавства)? Вдумайтесь – 250 озброєних “бійців” чотири доби вештається по району і керівництво району і області скромно мовчить… Можливо все не так просто і примітивно, як нам пробує подати версію маслівських подій губернатор?
  • щодо ремонту доріг.    Знову про гроші, відкати і т. п. За перспективний ремонт дякуємо. Однак лишається питання – як бути з ваговозами, які цю, вважаємо вже відремонтовану дорогу, за рік знову знищать? Кудою будуть возити камінь і зерно богуславські ваговози з власником, прізвище якого не захотів назвати ні губернатор, ні присутній на нараді Народний Депутат Кривошея? Чи не будуть возити?
  • P. S. 1. В мережі Facebook дану нараду сприйняли, як початок передвиборчої компанії, проте не деталізували якої – президентської чи верховнорадівської. 93 виборчий округ “умовно вільний” – Онищенко “в бєгах” і навряд чи повернеться. Тож активність пана Кривошеї і пана Горгана має певні причини – “справжній” політик починає наступну виборчу компанію ще до завершення поточної…
  • P. S. 2. Відеострім з наради при бажанні можна подивитись за адресою https://www.facebook.com/advokat.sergey.tkachenko/posts/1397404123723927

Дана публікація містить лише точку зору автора і не претендує на абсолютну об’єктивність.

В. Собко

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не буде опублікована. Обовʼязкові поля позначені *

Ви можете використовувати наступні HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

2 + 18 =

Очистити формуВідправити