Причиною написання даної статті стала публікація в газеті “Миронівський край” матеріалів колегії Миронівської РДА де розглядали питання перевезення пільгових категорій громадян в Миронівському районі.

Як насправді діють в Україні та у нас, у Миронівському районі, норми Закону, які визначають пільги щодо оплати проїзду у громадському транспорті? Чи не перетворилися у нас традиційні гучні запевнення у повній законослухняності та зразковій моральності тих осіб, які відповідають за практичну реалізацію законних прав громадян, на фальшивий ритуал, а нереалізовані права громадян – на бутафорію?

І як ми маємо очікувати від громадянина свідомого виконання ним передбачених Законом обов’язків (того ж конституційного обов’язку захищати Вітчизну), якщо цей же громадянин не матиме можливості реалізувати передбачені Законом свої законні права, пов’язані з таким захистом?!

Згідно з нормою пункту 7 ч. 1 статті 12 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” учасникам бойових дій та ще деяким іншим категоріям громадян надається пільга – “безплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту…”.

Зазначена норма Закону не містить жодних обмежень для практичного застосування такої пільги. Зокрема – щодо конкретного часу для реалізації цієї пільги, чи кількості пільговиків на один транспортний засіб, чи наявності дозволу органу місцевого самоврядування або власника підприємства, що проводить перевезення в громадському транспорті. Однак фактично такі обмеження нерідко встановлюються насамперед самими перевізниками та водіями громадського транспорту (наприклад, водіями маршрутних таксі), які під різними надуманими приводами категорично відмовляються здійснювати пільгове перевезення пасажирів за посвідченням учасника бойових дій. Як правило місцеві органи влади підтримують по “певним причинам???” позицію перевізників.

Така практика є свідченням відвертого нехтування перевізників Законом, місцевим, адміністративним і підприємницьким свавіллям, що прямо суперечить як нормам чинного законодавства, так і публічній позиції Уряду України.

В Миронівському районі районна рада та РДА прийняли рішення про компенсацію перевізникам коштів за перевезенння пільгових категорій громадян шляхом видачі пільговикам талонів на безоплатний проїзд в кількості 30 талонів на місяць. Здавалось би, все гаразд, але питання в практичній реалізації даного проекту – якщо миронівчани ще якось можуть отримати ті талони, то жителі сіл мають приїхати в управління соцзахисту РДА раз на місяць в робочий час, відстояти чергу і отримати дані талони раз на міяць. Виникає питання – чому б не поручити це сільським головам: отримати і видати талони своїм односельчанам?

До речі питання монетизації даних пільг ще в травні минулого року планував ввести для жителів Миронівки міський голова Миронівки В. М. Савенко, на жаль, щось не вийшло. Тоді велась мова про цифри близько 80 – 100 грн. в місяць на одного пільговика.

Якщо проаналізувати цифри надані РДА на колегії, то виходить наступне:

  1. на одного пільговика витрачено в якості компенсації проїзду 8 грн. коштів в місяць
  2. переважна більшість пільговиків не знають про існування в районі даної програми
  3. при розробці програми компесації проїзду пільговими категоріями громадян, розробник програми свідомо заклав перепони для громадян в можливості скористатися своїми правами на безкоштовний проїзд

Сьогодні керівники ветеранських організацій Миронівського району радились  як має працювати дана програма на Миронівщині. На жаль, до спільної позиції не дійшли.

Керівник організації ветеранів АТО  І.Педченко озвучив наступне: ветерани АТО району бачать доцільним не монетизацію пільг з проїзду, а безкоштовний проїзд пільговиків в громадському транспорті. В межах Миронівського району проблем з пільговим проїздом у ветеранів АТО станом на сьогодні немає, тому обговорювати на зборах організації по даному питанню нічого, також відсутні будь-які пропозиції до Миронівської районної ради та Миронівської РДА щодо даного питання. На монетизацію пільг в бюджеті району коштів немає і конфлікти з владою ні йому особисто ні членам організації непотрібні.

Голова спілки ветеранів афганістану Юрій Колісник має іншу точку зору: переважна більшість “афганців” вважає за необхідне монетизацію пільг з перевезення. Тому на найближчих зборах членів спілки дане питання буде винесено на обговорення і голосування, з подальшим зверненням до керівництва району з конкретними пропозиціями щодо впорядкування здійснення пільгового перевезення громадян в рамках чинного законодавства.

Голова Миронівської районної організації ветеранів України Ігор Савченко також наголосив на відсутності коштів в бюджеті району для повноцінної (як і передбачено законами України) монетизації громадянам вартості пільгового перевезення: “… питання потрібно вивчати”.

Відверто кажучи, дещо дивує позиція керівників ветеранських організацій району з приводу відсутності грошей на програму пільгового перевезення громадян в Миронівському районі. За наповнення бюджету району відповідальні дещо інші особи – керівництво і апарат райради та РДА, а не керівники ветеранських організацій.

Ветерани, вибираючи на зборах керівників своїх організацій, питання наповнення бюджету району нікому з них не ставили. Питання перед ними стояли зовсім інші, тож хотілось би, щоб вирішувались питання саме ветеранів і ветеранських організацій. А питання відсутності коштів – то питання вічне, грошей завжди не вистачає… В даному випадку не вистачає саме тим, хто цього потребує найбільше і кому Держава гарантувала те, про що сьогодні говорили.

One thought on “Пільговий проїзд громадян в Миронівському р-ні – все дуже сумно…

  1. Олександр

    Вітаю ! Дослідіть ,будь-ласка , проблему “Доступних ліків ” в нашому районі .Лікарі рецептів не виписують ,посилаються на аптеки, а аптеки говорять ,що їм припинили відшкодовувати вартість ліків .Хто з них бреше – невідомо .І де “зависли “виділені Кабміном кошти – теж невідомо …. Зате у Чорногода І І нова автівка )))) Буду вдячний ,за проведене журналістське розслідування .

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не буде опублікована. Обовʼязкові поля позначені *

Ви можете використовувати наступні HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

18 + eight =

Очистити формуВідправити