Волонтерством в зоні АТО сьогодні займатись стало “не модно”, абож невигідно (?). Причин цьому багато, до згасання волонтерського руху приклались багато державних і наближених до них ЗМІ (гадаю, що головна причина цього є прикриття потоку реальної правди з зони бойових дій).

Всі центральні ЗМІ пишуть що ЗСУ забезпечені всім необхідним – на жаль це далеко від істини, чесно пишуть про події і життя в зоні війни лише місцеві ЗМІ – стаття про життя В/Ч з під Мар’їнки: “Волонтер рассказал о бедственном состоянии украинских военных вблизи Марьинки“. Також не дуже провладним масмедіа хочеться показувати і реальне виживання простих людей (а інших там і не лишилось нікого) в прифронтовій зоні: “Марьинка превратилась в территорию экстремального существования” .

Але всеж є небайдужі люди, які всупереч рекомендаціям з владних кабінетів їдуть на війну і допомагають пережити лихоліття війни нашим військовим і нещасниму цивільному населенню прифронтових територій, досить часто ризикуючи власним життям і здоров’ям: “Журналисты сняли ночной обстрел Марьинки и его разрушительные последствия“.

Минулого місяця, в самий розпал спеки, наші волонтери разом з Анатолієм Степановичем Даниленком знову поїхали в зону війни:

Це вже четверта поїздка в м. Мар’їнку, яка знову принесла промінь світла, надії, щирості та доброти від наших земляків, а це волонтери з м. Ржищів, Миронівський Волонтерський Фонд, колектив БНАУ та звісно наш депутат облради Анатолій Степанович Даниленко, в якого завжди щемить душа за знедолений народ України в тому числі і в фронтовій Мар’їнці.

Дана поїздка як і завжди була не лише концертною – певно більше благочинною, з добрими справами – перша зупинка була в м. Курахово в дитсадку для дітей з ДЦП куди були передані солодощі, фрукти та іграшки які зібрали Миронівчани, мешканці Ржищева та Анатолій Степанович Даниленко з родиною та друзями. Передавши діткам подарунки і поспілкувавшись з адміністрацією даного закладу та заступником міського голови м. Курахово Романцем Романом Миколайовичем вирушили в Мар’їнку де зустрілися з нашими земляками, які боронять мирний сон українців від російського окупанта,що безуспішно гатить по позиціях наших воїнів.

Передали хлопцям Карапишівських ковбас, Білоцерківського смачного сала, солодощі, печиво та так потрібний їм “ковток Українського духу” для зміцнення бойового духу і відправились на цікаву зустріч з керівництвом добровольчого батальйону під назвою «СИРОТИ», які виконують важливу роль у знешкоджені російських диверсійних груп.

А далі рушили в саму Мар’їнку, де 28 червня проводилось святкування присвячене Дню Конституції України.

О 13.30 на площі імені Сорокотяги (біля пам’ятника Т.Г. Шевченку встановленого Анатолієм Даниленком в травні цього року) відбулось покладання квітів Великому Кобзарю. Далі в програмі був святковий концерт в районному Будинку культури «Україна – молоді країна».

Виступили на концерті і наші волонтери – вокальний ансамбль Білоцерківського аграрного університету під керівництвом Булей Наталії Володимирівни. Дуже тепло учасники урочистостей приймали наш вокальний ансамбль. Півтори години не відпускали його жителі Мар’їнки від мікрофона, гучними оплесками дякуючи за кожний виступ. Щира любов до української пісні ще і ще раз доводить, що Україна – єдина.

Для Анатолія Степановича Даниленка день Конституції України є особливим святом. Анатолій Степанович, будучи народним депутатом України, був особисто причетним до прийняття цього доленосного документа, а тому для нього це свято одне з найголовніших у житті.

Тож запрошенню разом з жителями Мар’їнки відсвяткувати цей величний в історії незалежної України день відмовити було неможливо і сприйнято воно було з особливим піднесенням. До команди волонтерів Анатолій Степанович запросив колег по роботі з БНАУ – проректора з навчально-виробничої діяльності та комплексного розвитку А.М. Карпенка, помічника ректора Ю.О. Балацького та студентів вокального ансамблю на чолі з художнім керівником Н.В. Булей. Також були як і завжди в команді волонтерів Олег Содель з Миронівського Волонтерського Фонду та волонтери з міста Ржищів.
Вітаючи з великим державним святом, Анатолій Степанович звернувся до всіх присутніх зі щирими словами, як до друзів та побратимів. Він наголосив, що, будучи тут частим гостем, знову і знову переконується, Мар’їнка – це справжня Україна, де і в школах, і в дитячому садочку звучить наша рідна українська мова.

Під оплески присутніх Анатолій Степанович запевнив, що «…Україна була, є і буде з Донецьким краєм». Далі він продовжив, що приєднується до щирих слів подяки, які висловив нашим воїнам голова військово-цивільної адміністрації Донецької області П.І. Жебрівський. Анатолій Степанович наголосив, що неодноразово зустрічався з воїнами на передовій, і що багатьох з них він переконав стати студентами свого рідного університету, тому що за вищою освітою майбутнє.

«У Мар’їнці в мене багато друзів, колег, з якими ми спільно вирішуємо багато питань, – сказав Анатолій Степанович. – І я відчуваю, що тут панує справжній український дух, який ніколи і ніхто не скорить. А присутність на святі великої кількості молодих людей є тому підтвердженням».
Завершуючи виступ, Анатолій Даниленко побажав усім здоров’я, миру і процвітання в рідній Україні та від імені колективу університету вручив голові Донецької ВЦА П.І.Жебрівському коровай та картину, створену руками студентів БНАУ.

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не буде опублікована. Обовʼязкові поля позначені *

Ви можете використовувати наступні HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Очистити формуВідправити